هود شیمیایی آزمایشگاهی

هود شیمیایی با عرض 120

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

عرض 120 سانتی متر
ابعاد 65*80*21
فن سانتریفوژی
هود شیمیایی با عرض 100

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

عرض 100 سانتی متر
ابعاد 65*80*21
فن سانتریفوژی
هود شیمیایی با عرض 100

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

عرض 100 سانتی متر
ابعاد 65*80*21
فن 2800 دور ساده
هود شیمیایی با عرض 80

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

عرض 80 سانتی متر
ابعاد 65*80*21
فن 2800 دور ساده
طراحی
اجرا و نصب
5 سال گارانتی تمام خدمات
10 سال خدمات پس از فروش
خرید به صورت اقساطی

🟦 با استفاده از پادکست زیر می توانید اطلاعات مفیدی را به صورت خلاصه از هود شیمیایی، نحوه استفاده و مزایای خرید آن از حکیم آزما تجهیز بدست آورید:

لینک تصویر

امکانات هود شیمیایی حکیم آزما تجهیز

بدنه دوتکه از جنس ورق به همراه رنگ الکترواستاتیک که باعث طول عمر دستگاه می‌گردد
پیشانی جلو و دربهای کابینت از جنسMDF
کف از جنس سنگ
درب ریلی از جنس پلکسی گلاس به همراه وزنه تعادلی
مجهز به شیر کنترل آب با نازل مربوطه
مجهز به روشنایی از نوع فلور سنت به منظور ایجاد روشنایی کافی و فراهم آوردن امکان دید بهتر برای اپراتور
مجهز به کلید و پریز
مجهز به سیستم UV جهت استریلیزاسیون فضای کار
مجهز به کاپ سینک

نیاز به کمک مشاوره رایگان کسب اطلاعات بیشتر دارید؟

از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید

لینک تصویر

قیمت هود شیمیایی

هود شیمیایی یکی از ضروری ترین تجهیزاتی است که می بایست در کلیه آزمایشگاه ها، به ویژه آزمایشگاه شیمی وجود داشته باشد. روزانه تعداد زیادی آزمایش به دست پژوهشگران انجام می شود که به تبع، بسیاری از آنها با تولید بخارات مضر یا سمی همراه هستند. بخارهای حاصل از واکنش های شیمیایی به شدت برای افراد حاضر در آزمایشگاه خطرآفرین و مضر می باشد. از این رو، خرید هود شیمیایی یکی از مهمترین اقداماتی است که، مسئولین اداره ی آزمایشگاه می بایست انجام دهند. به طور کلی هودهای شیمیایی دارای اجزایی چون؛ فن، فیلتر هوا، کاپ سینک، شیرآلات، در محافظ شیشه ای و کمد نگهداری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می باشند. دیواره ی خارجی و داخلی این هودها از متریال های مقاومی چون؛ استیل یا ام دی اف و … ساخته میشود.

کاربرد هود شیمیایی آزمایشگاهی

استفاده از هود شیمیایی به خصوص در زمان انجام آزمایشات، موجب خارج سازی بخارهای ناشی از برهمکنش اسیدها و بازها یا حلال ها و نیز گازهای سمی حاصل از واکنش های شیمیایی و میکروبی از محیط خواهد شد. همچنین این هود حاوی فیلترهایی است که، ذرات معلق موجود در محیط آزمایش را به خود جذب و هوای محیط را تهویه میکند. علاوه بر این در خلال انجام آزمایشات بیولوژیک، فن و فیلتر تعبیه شده در ساختار هود شیمیایی آزمایشگاهی ویروسها و عوامل بیماری زا موجود در فضای زیر هود را خارج و محیط را ضدعفونی میکند.

خرید هود شیمیایی از جمله اقداماتی است که، سطح ایمنی را در محیط آزمایشگاه بالا می برد و موجب میشود تا خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و سرطان در پژوهشگران و متصدیان آزمایشگاه به طرز چشمگیری کاهش یابد. از سوی دیگر استفاده از این هود نه تنها در بحث تهویه ی هوا بلکه، در بحث ایمنی بیشتر به ویژه به هنگام کار با اسیدها و بازهایی که خاصیت خورندگی دارند، حائز اهمیت می باشد. به این دلیل که محفظه ی هود شیمیایی با برخورداری از پنجره ای کشویی فرد را از خطر پاشش مواد سمی و خورنده محافظت میکند. همچنین به هنگام کار با مواد اشتعال زا، خطر آتش سوزی را به شدت کاهش می دهد.

لینک تصویر

خرید هود شیمیایی آزمایشگاهی

هود شیمیایی انواع متنوعی دارد و هر نوع، از ویژگی ها و قابلیت های خاصی برخوردار می باشد. همچنین این هودها در ابعاد مختلفی طراحی میشوند و در ساخت آنها از متریال های مختلفی استفاده میشود. به عنوان مثال هود شیمیایی عرض 100 یا 120، از جمله هود های پرکاربرد مورد استفاده در آزمایشگاه های شیمی به شمار می آیند. بدنه ی اغلب هودهای شیمیایی تماماً از  فلز ساخته شده است. این نوع هودها بیشتر در مصارف عادی و در صورت وجود بخارات کم در محیط، مورد استفاده قرار می گیرند.

بدنه ی برخی از انواع این هودها نیز به جهت برخورداری از استحکام و مقاومت بیشتر در برابر بخارات سمی یا میزان رطوبت متوسط، از متریال های مقاوم و با کیفیت تری چون mdf ساخته میشوند. هود شیمیایی تمام mdf، مقاومت مناسبی در برابر پوسیدگی و تخریب در اثر تماس با رطوبت دارد. اگر به دنبال یافتن هودی مناسب جهت محیط آزمایشگاه هستید، هود شیمیایی عرض 120 با بدنه ای تمام mdf، میتواند انتخاب فوق العاده کارآمد و ایده آلی باشد.

در میزان رطوبت یا غلظت بالاتر گازهای سمی، بدنه ی هودها را تماماً از PVC  می سازند. علاوه بر این، چنانچه درصد مصرف اسید و یا ایجاد رطوبت در آزمایشات بسیار بالا باشد، بدنه هود را تماماً از جنس استیل می سازند. این کار سبب افزایش طول عمر مفید دستگاه خواهد شد. در یک دسته بندی کلی میتوان انواع هود شیمیایی را به دو دسته ی بی کانال و کانال دار تقسیم بندی نمود که، در ادامه با مشخصات آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

مزایای خرید هود شیمیایی از حکیم آزما تجهیز

🔵 آموزش نصب و تمامی مراحل استفاده از انواع هود شیمیایی

🔵 ارائه خدمات مطلوب پس از فروش

🔵 ارائه تضمین گارانتی

🔵 تامین قطعات یدکی

🔵 خرید به صورت اقساطی

🔵 مشاوره تخصصی رایگان

🔵 طراحی و تولید اختصاصی

برای اطلاع از قیمت هود شیمیایی تنها کافیست به ابتدای صفحه و محصولات مراجعه کنید و یا برای دریافت اطلاعات جزئی و دقیق تر با کارشناسان تماس بگیرید!

لینک تصویر

هود شیمیایی فاقد کانال

هودهای شیمیایی که فاقد کانال هستند در واقع، دارای نوعی فیلتر به خصوص از جنس کربن فعال می باشند. این فیلتر با توجه به جنس کربن به کار رفته در ساختار آن، در از بین رفتن بوی نامطبوع محیط و کاهش غلظت آلاینده های آلی نقش بسزایی دارد. هود شیمیایی بدون کانال، هوای آلوده را با استفاده از مکش قدرتمند خود جذب و از فیلتر کربنی عبور می دهد. هوا با عبور از این فیلتر تصفیه و مجدد به محیط بازگردانده میشود.

هودهای شیمیایی دارای کانال

این مدل از هودهای شیمیایی فاقد فیلتر تصفیه هوا می باشند و به جای آن، از یک مجرا یا کانال خروجی جهت تهویه ی هوای محیط بهره مند هستند. مکانیسم عملکرد این نوع هود شیمیایی آزمایشگاهی کانال دار به این صورت است که، هوای آلوده یا بخارات سمی به کمک مکش ایجاد شده توسط فن هود، به سمت کانال خروجی هدایت شده و به خارج از محیط آزمایشگاه فرستاده میشود. تکرار مداوم این عمل، موجب تهویه ی هوای محیط زیر هود میشود.

همچنین میتوان هود شیمیایی را بر اساس محل نصب و قرارگیری، به دو نوع رومیزی و زمینی تقسیم بندی نمود. علاوه بر این، برخی از هودهای شیمیایی دارای قسمتی جهت نگهداری وسایل یا تجهیزات آزمایشگاهی مربوطه هستند که، به آنها مدل کمبی یا کمد دار می گویند. برخی نیز ساده و فاقد این امکان می باشند. خرید هود شیمیایی کمد دار میتواند سبب نظم دهی هر چه بیشتر به محیط آزمایشگاه و تسریع در یافتن تجهیزات مرتبط با آزمایش میشود. همچنین این نوع هودها بر اساس سرعت ورود و خروج جریان هوا و نیز با توجه به مورد کاربرد، در مدلهای مختلفی ساخته و به بازار عرضه شده اند.

نکات اصولی برای نگهداری هود شیمیایی آزمایشگاهی

هودهای شیمی، ابزارهای حیاتی در آزمایشگاه هستند که نیازمند مراقبت و نگهداری دقیق‌تری هستند. در این راستا، مجموعه‌ای از توصیه‌ها را که به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و یا حتی سالانه قابل اجرا هستند، ارائه می‌دهیم.

  • در بازرسی روزانه، ناحیه کار هود ضد شیمیایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا هر گونه انسداد یا مشکل قابل مشاهده با چشم به آسانی تشخیص داده شود.
  • در بازرسی هفتگی و ماهانه، سرعت خروج بخارات با استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری مناسب، نظیر فشارسنج یا بادسنج، مورد بررسی قرار می‌گیرد. معمولاً سرعت متوسط خروج بخارات در هودهای شیمی حدود 100 فوت در دقیقه و دارای دهانه‌های ارسی با قطر 18 اینچ (460 میلیمتر) می‌باشد.
  • تعمیر و نگهداری سالانه نیز شامل عملیاتی مانند روانکاری، تعویض تسمه، بررسی تیغه فن و تنظیمات دور در دقیقه می‌شود. انجام این فعالیت‌ها با توجه به راهنمایی تولید کننده و با راهبری متخصصان می‌تواند به بهبود عملکرد و ایمنی هودها کمک کند. در صورتی که واحد خدمات پس از فروش سازنده در دسترس نیست، توصیه می‌شود تعمیرات توسط متخصصان مجرب انجام شود.

نکات ایمنی کار با هود شیمیایی

آگاهی از نکات ایمنی در کار با هود شیمیایی، مسئولیتی است که همه کاربرانی که از این نوع هود در آزمایشگاه استفاده می کنند باید به آن پایبند باشند. در این راستا، رعایت موارد زیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  • در حین کار در محیط آزمایشگاه، باید مطمئن شویم که فشار منفی در داخل هود شیمیایی ایجاد نشده است. این امر به منظور حفظ ایمنی کاربران از اهمیت بسزایی برخوردار است.
  • هنگام استفاده از هود شیمیایی، ضروری است لوازم آزمایشگاهی حجیم را از سطح کار خارج کنیم. اطمینان از عدم وجود موانع در جلوی بافلها نیز از اقدامات حائز اهمیت است.
  • مواد آزمایشگاهی با دیگر مواد ناسازگار را در نزدیکی یکدیگر قرار ندهید، زیرا این امر ممکن است منجر به واکنش‌های غیرقابل پیش‌بینی شود.
  • از محفظه هود به منظور نگهداری مواد آزمایشگاهی استفاده نکنید. همچنین، توصیه می‌شود تا حد امکان، فضای داخل کابین هود خالی و تمیز باشد، زیرا این موضوع به بهبود کارایی آن کمک می‌کند.
  • حفظ کابین هود و نظافت منظم آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همیشه باید توجه داشت که از هود آزمایشگاه برای دفع مواد شیمیایی استفاده نشود، زیرا این امر می‌تواند منجر به خطرات جدی شود.