آون 55 لیتری هوشمند محفظه استیل

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

55 لیتری
محفظه استیل
آون 35 لیتری هوشمند محفظه استیل

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

35 لیتری
محفظه استیل
آون 22 لیتری هوشمند محفظه استیل

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

22 لیتری
محفظه استیل
اجرا و نصب
5 سال گارانتی تمام خدمات
10 سال خدمات پس از فروش
خرید به صورت اقساطی

آون آزمایشگاهی (فور)

آون (فور) دستگاهی است که با توجه به نقش کلیدی که در پیشبرد آزمایشات دارد، در اکثریت آزمایشگاه های علوم تحقیقاتی یافت می شود. این دستگاه استراتژیک در حقیقت با استفاده از المنت گرمایشی تعبیه شده در محفظه ای خارجی، دما را تا نقطه ی تعیین شده برای سیستم بالا برده و حرارت لازم را ایجاد میکند. سپس حرارت ایجاد شده توسط دستگاه آون بر اساس جریان های همرفتی، به درون محفظه ی نگهداری نمونه انتقال می یابند. المنت های تولید کننده ی گرما بطور مستقیم با نمونه ها در تماس نیستند و گرمای ایجاد شده توسط آنها، از طریق دیواره های داخلی محفظه و به صورت غیر مستقیم به نمونه انتقال می یابند. استیل بودن جنس بدنه و عایق بودن دیواره محفظه ی داخلی آون (فور)، موجب میشود تا انرژی گرمایی ایجاد شده در محفظه باقی بماند و اتلاف کمتری صورت گیرد.

🟦 با استفاده از پادکست زیر می توانید اطلاعات مفیدی را به صورت خلاصه از آون آزمایشگاهی و مراحل اجرای آن بدست آورید:

خرید آون آزمایشگاهی

آون آزمایشگاهی توانایی ایجاد حرارتی در بازه ی 25 تا 300 درجه سانتیگراد را دارا می باشد. برخی از انواع صنعتی و پیشرفته ی این دستگاه، حتی قابلیت تولید حرارتی معادل 600 درجه سانتیگراد را درون محفظه ی نگهداری نمونه دارند. این امر یک مزیت ویژه برای این دستگاه به شمار می آید زیرا، تولید حرارتی با این میزان گرمایش، میتواند نقش بسزایی در از بین بردن عوامل آلوده کننده ی محیط مانند؛ ویروسها و باک

لینک تصویر
لینک تصویر

عملکرد سیستم گرمایشی آون

مکانیسم آون (فور) برای ضدعفونی و خشک کردن ظروف آزمایشگاهی بسیار کارآمد می باشد. از این جهت که این فرآیند را با انتقال غیرمستقیم حرارت به وسیله انجام می دهد. این ویژگی دستگاه فور همچنین، در زمان خشک کردن نمونه های مرطوب نیز کاربردی و سازنده می باشد زیرا، حرارت غیرمستقیم و یکنواخت ساختار و بافت نمونه را تخریب نخواهد کرد. جالب است بدانید که فور آزمایشگاهی قادر است این حرارت را به صورت یکنواخت، هم در صورت وجود هوا و نیز در شرایط خلا درون محفظه ی داخلی ایجاد نماید. توجه داشته باشید که، میزان جریان هوای ورودی یا خروجی به آون قابل تنظیم می باشد.

آون (فور) با استفاده از دو مکانیسم همرفت جاذبه و همرفت مکانیکی، گرما را به درون محفظه ی نگهداری نمونه انتقال می دهد. در فرآیند همرفت جاذبه در واقع هوای سرد در تماس با المنت گرمایشی، گرم و گرمای حاصل از طریق دیواره به درون محفظه داخلی منتقل میشود. تکرار این عمل در مجموع، سبب گرم شدن محیط درون محفظه ی نگهداری نمونه میشود.

در این حالت مدت زمان زیادی طول میکشد که محیط درون محفظه ی آون آزمایشگاهی کاملاً گرم شود. همچنین هدررفت انرژی در این مکانیسم بالا بوده و حرارت به طور یکنواخت در محفظه توزیع نمیشود. این مهم موجب شده تا خرید آون هایی که، از مکانیسم همرفت مکانیکی جهت گرم کردن درون محفظه استفاده میکنند، با استقبال بیشتری رو به رو شود. این نوع آون ها به دمنده های حرارت مجهز هستند، از این رو  میتوانند در زمان کمتر و به صورت یکنواخت، فضای درون محفظه فور را گرم نمایند.

دستگاه اون آزمایشگاهی (فور)

آون (فور) انواع متنوعی دارد و هر یک بر اساس مکانیسم عملکردی خود، کاربرد ویژه ای در حوزه های مختلف دارند. اساس کار این دستگاه، بر مبنای ایجاد شرایط خلا یا جریان های همرفتی می باشد. آون های آزمایشگاهی که بر اساس جریان همرفتی کار میکنند، دارای دو مدل ساده یا بدون فن و فن دار می باشند. فورهای بدون فن هوای ساکن را با استفاده از المنت گرم و جهت گرمایش فضای درون محفظه استفاده میکنند. در صورتی که مدل فن دار، حرارت خشک ایجاد شده را با استفاده از فن در تمام محفظه به صورت یکنواخت توزیع میکند.

خرید آون فن دار، موجب میشود تا زمان انجام تمام فرآیندها از جمله؛ استریلیزه کردن بسیار کاهش یابد. مدل دیگر این دستگاه که بر اساس ایجاد شرایط خلا کار میکند، دارای محفظه هایی با حجم متفاوت می باشد. این نوع آون (فور) میتواند، حرارتی معادل 30 تا بیش از 250 درجه سانتیگراد را درون محفظه دستگاه ایجاد کند. در این دستگاه فرآیند خشک کردن و حرارت دهی نمونه، در شرایط خلا یا وکیوم و در محیطی با فشار و میزان اکسیداسیون پایین صورت می پذیرد.

آون

قیمت دستگاه آون

آون (فور) دستگاهی است که در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی کاربرد دارد. با این وجود، از این دستگاه در انجام موارد زیر به وفور استفاده میشود:

  • استفاده از فور آزمایشگاهی به جهت خشک کردن و استریلیزاسیون ظروف شیشه ای آزمایشگاهی
  • استفاده به جهت خارج کردن محتوای رطوبتی نمونه های خاک و خشک کردن آن، در آزمایشگاه های خاکشناسی
  • به جهت گرم کردن مخلوط های آزمایشگاهی منجمد و تبدیل آنها به حالت مایع
  • گرمادهی به انواع محیط های کشت به جهت افزایش دما و ضدعفونی کردن آن
  • استفاده از آون خلا به جهت حذف رطوبت نمونه در صنایع غذایی، پزشکی، کشاورزی، نساجی و …