هود پاتولوژی

باتوجه به مطالعات بازار، حضور در نمایشگاه ها، استفاده از پیشنهاد های مراکز تحقیقات و بررسی نظرات و نیازهای متقاضیان و بخصوص با بالا رفتن آمار سرطان در ایران و استفاده از هودهای آنکولوژی در ترکیب کردن داروهای سرطانی و دستگاهای غیر استاندارد و نامناسب  که باعث خسارات جبران ناپذیری برای بیمارودستیار ویا خود پزشک می شود. وهمچنین قیمت بالای محصول به علت وارداتی بودن متعلقات آن ما را به فکر ساختن دستگاه ذیل انداخت و ما با یاری خدا و دانش بومی و تجهیزات داخل شروع به ساخت دستگاه فوق نمودیم .

هدف از تولید این هود محافظت از آلودگی محیط در برابر مواد خطرناک میکروبیولوژیک ، میکروبی ، و سمی که برای سلامتی مضر هستند.

ساختمان هود پاتولوژی

بدنه به صورت 2 قسمت جداگانه طراحی شده است که با این کار حمل و نقل و جابجایی هود برای مصرف کننده بسیار راحت انجام میشود و همچنین با توجه به ارتفاع درب ورودی آزمایشگاه ها ومراکز مشکل انتقال هود را حل کرده ایم.

لوازم استفاده شده جهت تهیه بدنه هود از جنس ورق که با رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده و هدف از این کار بالا بردن طول عمر دستگاه بوده همچنین با توجه به تحقیقات انجام شده رنگ الکترواستاتیک باعث ایجاد دوام و ماندگاری بیشتر برروی ورق می شود.

لینک تصویر

اجزاء هود پاتولوژی

درقسمت پایین هود برای ایجاد فضای بهتروبیشتر آزمایشگاه 2عدد کابینت جهت نگهداری لوازم طراحی شده است که باعث زیباتر شدن هود و جلوه بیشتر آزمایشگاه وهمچنین  جهت قرارگیری اتصالات هود اعم از خروجی آب و خروجی گاز استفاده می گردد واز نظر استاندارد پوشانده شده است.

درب های کابینت وقسمت فوقانی هود(پیشانی جلو) ازMDF استفاده شده و این کار به این علت انجام شده است که MDFها در رنگ ها و طرح های مختلف در بازار وجود دارد که در اینجا جهت احترام به سلیقه مشتری و هم رنگ بودن دستگاه با سایر لوازم و سکوبندی های آزمایشگاه بتوان از رنگ های مختلف استفاده کرده وفضای کار زیباتری برای مشتری ایجاد کرد.

درقسمت فضای کار هود رویه انتخاب شده از سرامیک می باشد که قابلیت محافظت در برابر اسید و آنتی باکتریال می باشدو همچنین هدف از انتخاب سرامیک سهولت تمیز کردن رویه پس از انجام کار می باشدوهمچنین باعث کمتر شدن وزن هود می شود.

فن استفاده شده در این دستگاه از جنسPVC به علت جلوگیری از خوردگی در برابر گازهای اسیدی می باشدودور موتور1400دور به قدرت 400CFM وهمچنین این فن ساخت ایران می باشد که باعث کمتر شدن قیمت نهایی محصول و شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش بهتر می باشد.

درب ها از جنس پلاکسی گلاس (نشکن) عمودی به همرا ه قرقره های متحرک و وزنه تعادلی قابل حرکت طراحی شده است که این نوع جنس درب برخلاف درب شیشه ای باعث امنیت بیشتر در جابجایی و همچنین مقاوم در برابرشکستگی بر اثر گرما و سرما و یا ضربه می باشد و طول عمر دستگاه را بالاتر می برد.

مجهز به شیرکنترل آب با نازل مربوطه در داخل دستگاه که جهت شستشو در داخل دستگاه استفاده می گردد که در زیر آن کاپ سینک از جنس استیل316 ضد اسید تعبیه شده است برای خروج محلول های اسیدی و آب.

مجهز به شیر کنترل گاز با نازل مربوطه جهت استریل کردن آنس و لوپ جهت کشت خطی و همچنین استفاده از شعله جهت گرمادهی استفاده می گردد که هر 2شیر به صورت کنترل از بیرون هود قابل استفاده می باشد.

در این هود سیستم فلورسنت طراحی شده است که امکان  ایجاد نور کافی برای اپراتور فراهم می دارد.

در این هود سیستمUV جهت استریل کردن داخل محفظه هود و ایجاد فضای عاری از هرگونه میکروب طراحی شده است واین سیستم به صورتی در دستگاه قرار می گیرد که مستقیما برای اپراتور قابل رویت نمی باشد که این امر جهت حفظ سلامت و ایمنی برای اپراتور طراحی شده است.

در این هود یک عدد پریز جهت سهولت روشن کردن دستگاههای که داخل کابین هود قرار می گیرند طراحی شده است.

در داخل این دستگاه محفظه ای جهت قرار گرفتن 2 عدد فیلتر: یک فیلتر هپا99/99% در ابعاد 15*30*30 بوده که پس از فیلتر اصلی هوا به خارج از ساختمان هدایت می گردد و فیلتر دوم از نوع فیلتر کربن اکتیو می باشد در ابعاد 45*60 طراحی شده است.